Domena, a pozycjonowanie www

Domena, a pozycjonowanie www

Pozycjonowanie popularnego hasła może zająć miesiące, podczas których będziemy się przesuwać w wynikach wyszukiwarek bardzo powoli w górę. Nie powinno nam to jednak przeszkadzać, gdyż  pozycjonowanie stron to proces niezwykle staranny. Wyszukiwarki są uczulone na punkcie stron, które zbyt szybko pną się do góry, taka strona może zostać zablokowana a tym samym przestanie być widoczna dla wyszukiwarki i nie będzie brana pod uwagę przy wyświetlaniu wyników. Dlatego  podpisując umowę, której przedmiotem jest pozycjonowanie warto zwrócić uwagę, od kiedy zaczynamy płacić.

Raczej standardem jest, że moment ten liczy się dopiero od momentu kiedy nasza strona wejdzie do pierwszej dziesiątki wyników, ale lepiej się upewnić. Z pewnością  nie ma nic przyjemnego w płaceniu przez sześć miesięcy za pozycjonowanie, którego efektów nie widzimy. Reklama internetowa to szansa na dotarcie do prawie nie ograniczonej liczby odbiorców. Warto wykorzystywać je potencjał. Dlatego powinniśmy myśleć na skalę globalną, bo kto wie czy „Jan Kowalski usługi informatyczne” za dziesięć lat nie stanie się prężnie rozwijającą monopolistą na rynku europejskim, świadczącym usługi informatyczne dla wielkich korporacji. Zaczynając myśleć takimi kategoriami może nie popełnimy błędu wybierając sobie nazwę domeny oraz jej końcówkę.

Może się powszechnie wydawać, że nie jest to, aż takie ważne na początku działalności, jednak warto o tym pomyśleć na wstępie. Końcówki mogą być międzynarodowe , takie jak „com” lub „eu”, mogą należeć do danego państwa jak choćby „pl” lub typowo regionalne określające np. miasto jak „waw.pl”. Eksperci zalecają, by trzymać się jak najkrótszej nazwy domeny, omijając szerokim łukiem domeny darmowe, gdzie nasza nazwa to tylko subdomena. Takie adresy to np. usługi-informatyczne.nazwa-jakiegoś-portalu.pl. Taki adres nie wygląda poważnie, nie zapada łatwo w pamięci i sugeruje że właściciel chciał zaoszczędzić na wykupieniu domeny. Jeśli oszczędza na tak małym wydatku jak domena to na czym jeszcze będzie oszczędzał? Dlatego skupmy się na domenach najbardziej popularnych, jak „com”, „com.pl”, „eu” i „pl”.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

One thought on “Domena, a pozycjonowanie www

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *